Sütyen Yıkama Topu

Çamaşır makinalarının belki de en çok deforme ettiği kıyafetlerden biri sütyenlerdir. Sütyen sahip olduğu kalıp ve yapısı nedeniyle ister diğer çamaşırlar ile yıkansın isterse elde yıkama ile yıkansın hızlı deforme olan giysiler arasında yer alır. Bunun yanı sıra sütyenler çamaşır makinasında yıkanırken kendileri deforme olurken kopçaları nedeniyle diğer kıyafetlerinizin de yırtılma, takılma gibi deforme olaylarına neden olabilir. Bu nedenle sütyenlerinizin formunu daha uzun süre koruması ve kullanım ömrünü uzatmak için sütyen yıkama topu kullanmanız önerilir. Sütyen yıkama topu faydalarından biri sütyenlerinizin makinada zarar görmeden kolayca temizlenmesini sağlarken diğer kıyafetlerinizi de korumaktadır. 

Sütyen Yıkama Topu Modelleri

Sütyenlerin kullanım ömrünü uzatmak ve formlarını korumak için kullanacağınız sütyen topları farklı tasarım ve malzemelerle sizin için özenle hazırlanmaktadır. En genel ayrımla fileli fermuarlı sütyen yıkama topu ve sert plastik dairesel modeller oluşan toptan sütyen yıkama topu olarak iki farklı modelde tanımlayabilirsiniz. Her iki model de sütyenlerinizin yıkanır iken formalarını korumaları için özel tasarımlara sahiptir. Şekilsel ve malzemesel olarak farklı yapılarda olsalar bile amaçları sütyenlerin kalıp yapılarını korumaktır. Bu nedenle istediğiniz modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Sütyen Yıkama Topu Özellikleri

Sütyen yıkama topu seçininde, sütyenlerinizi korumak için bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Bu özelliklerden ilki alacağınız sütyen topunun su geçiren delikli bir forma sahip olmasıdır. Delikli yapı sayesinde su ve deterjanlar sütyenlerinizin daha güzel yıkanmasını sağlayacaktır. İkinci olarak alacağınız sütyen topunun kapanma noktalarının sağlam olması ve çamaşırlar yıkanır iken açılma ihtimalinin olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu özellik çamaşırların yıkanması esnasında topun açılmasını engelleyerek çamaşırlarınızı korumanızı sağlar. Ayrıca alacağınız yıkama topunun sağlamlığı kurutma makinasında da rahatlıkla kullanmanızda etkili olacak bir diğer özelliktir.

Sütyen Yıkama Topu Kullanım Önerileri

Sütyen yıkama topu kullanırken çamaşır makinasının yıkama derecesine dikkat etmeniz tavsiye edilir. Sütyen yıkama topunun yer aldığı çamaşır makinasını 30 ile 40 derecede yıkamanız önerilir. Bu sayede yıkama topunun kullanım süresini uzatmış olursunuz. Sütyen yıkama topları için bir diğer kullanım önerisi ise sütyen topunu makinaya ilk olarak yerleştirmesinizdir. Bu sayede sütyen topu çamaşırlarınızın arasında sıkışmadan sütyenlerinizin daha iyi yıkanmasını sağlayacaktır. Son olarak makinanızda aynı anda 2 ya da 3 sütyen topu kullanmalısınız. Fazlasını kullanmanız makinanızı sağlıklı bir şekilde kullanmanızı engelleyebilir.

Sütyen Yıkama Topu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sütyenlerinizin daha iyi temizlenmesi ve yıkama aşamasında yapılarının deforme olmaması için sütyen topu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı ufak noktalar vardır. Bunlardan ilki sütyenlerinizi sütyen topuna tek olarak yerleştirmenizdir. Birden fazla sütyeni aynı sütyen yıkama topuna yerleştirmeniz sıkışmalarına neden olabilir. 

Bir diğer önemli husus ise sütyenleri topa doğru bir şekilde yerleştirme yapmanızdır. Sütyen topunda doğru yerleştirilmeyen sütyenler deforme olmaya açıktır. Son olarak sütyen topunu çamaşır makinasına diğer çamaşırlardan önce yerleştirmelisiniz. Bu sayede yıkama topu çamaşır makinanıza daha iyi yerleşecektir.

Sütyen Yıkama Topu Ne İşe Yarar?

Sütyenlerinizi çamaşır makinasında aparatsız yıkamanız hem sütyenlerinizin hem de diğer kıyafetlerinizin yıpranması ve zarar görmesine neden olabilir. Özellikle sütyenlerinizin kopçaları diğer çamaşırlarınıza takılarak onların yırtılmasına neden olabilir. Sütyenler de sahip oldukları kalıp nedeniyle aparatsız yıkanmaları sonucu formlarını kaybeder. Bu da kıyafetlerinizin altından sütyen çizgilerinin görünmesi ve sizin rahatsız olmanıza neden olur. İşte bu noktada sütyen topu sizin kurtarıcınız konumuna gelir. Sütyenlerinizi daha uzun ömürlü kullanmak ve kıyafetlerinizin sütyen kopçaları nedeniyle deforme olmaması için sütyen koruyucu yıkama topu kullanmanız tavsiye edilir.

Sütyen Yıkama Topu Nasıl Kullanılır?

Sütyen yıkama topu kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle sütyenlerinizin kopçalarını kapatmalısınız. Ardından kapattığınız sütyen kopçaları ile sütyen askılarını küçük topun içerisine sıkıştırarak yerleştirmelisiniz. Küçük top sayesinde sütyeninizin formunu koruyarak küçük topu büyük top kafesine yerleştirmelisiniz. Ardından çamaşır makinanıza ilk olarak sütyen topunu atarak diğer çamaşırları makinaya yerleştirmelisiniz. 

Sütyen Yıkama Topu Her Beden Sütyen İçin Uygun mudur?

Sütyen topları standart ölçülerde üretilir. Toplar her beden ve kalıptaki sütyenleriniz için ideal ölçülere sahiptir. Sütyeninizin bedeni ve yapısı fark etmeksizin tercih edeceğiniz her sütyen topunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sütyen topları tüm bedenlere uygun olarak özenle hazırlanır. Bu nedenle sütyen yıkama topu büyük boy, küçük boy gibi ayrı ebatlara sahip değildir. Beğendiğiniz ve kalitesine güvendiğiniz en iyi sütyen yıkama topunu beden korkusu yaşamadan Kompedan'dan alabilirsiniz.

Sütyen Yıkama Topunda Aynı Anda Kaç Adet Sütyen Yıkanabilir?

Standart ölçülerde üretilen sütyen yıkama topları genel olarak sütyenlerin tek tek yıkanması prensibi ile üretilir. Sütyen topu her ne kadar boyut olarak büyük görünsede sütyenlerinizi tek tek yerleştirmeniz en ideal kullanım yöntemidir. Aynı anda birden fazla sütyenin yıkama topuna yerleştirilmesi deformelere ve sütyenlerin yıkanmasında problemlere neden olabilir. Bu nedenle her sütyen topuna bir sütyen yerleştirmeniz tavsiye edilir.

SÜTYEN YIKAMA TOPU FİYATLARI

Sütyen yıkama topu fiyatı tür ve kullanılan malzemelere göre farklılık gösterebilmektedir. Sütyen topunun fileli ve fermuarlı olması ya da plastik ve dairesel bir tasarıma sahip olması fiyatların değişkenlik göstermesine neden olur. Bunun yanı sıra sütyen topunun boyutunun standart olması fiyatına herhangi bir etki etmemektedir. Size en uygun sütyen topu ve modeline ulaşmak için doğru yerdesiniz. Kompedan sütyen topu modellerini inceleyerek, en iyi ürüne ulaşabilirsiniz. 

 

Sıkça Sorulan Sorular

SÜTYEN YIKAMA TOPU NEDİR?

Yıkama esnasında sütyenlerin şeklinin bozulmaması için kullanılan aparattır.

SÜTYEN YIKAMA TOPU HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR?

Yıkama esnasında sütyenlerin şeklinin bozulmaması için kullanılır.

SÜTYEN YIKAMA TOPU SÜTYENLERİN YIPRANMASINI NASIL ÖNLER?

Sütyen, aparatın içine doğru şeklide yerleştirildiğinde diğer çamaşırlarla karışmadan zarar görmeden yıkanır ve yıpranmasını önler.

SÜTYEN YIKAMA TOPLARI NASIL KULLANILIR?

Yıkama esnasında sütyen, yıkama topunun içine yerleştirilir.

HANGİ TİPTE SÜTYENLER İÇİN YIKAMA TOPU ÖNERİLİR?

Tüm sütyenler için önerilir.

SÜTYEN YIKAMA TOPU HANGİ MALZEMELERDEN YAPILIR?

Plastik malzemeden yapılmaktadır.

SÜTYEN YIKAMA TOPU ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE NASIL KULLANILMALIDIR?

Diğer çamaşırların arasına doğru şekilde yerleştirilmelidir.

SÜTYEN YIKAMA TOPU SÜTYENLERİN ŞEKLİNİ NASIL KORUR?

Sütyen, aparatın içine doğru şeklide yerleştirildiğinde diğer çamaşırlarla karışmadan, zarar görmeden yıkanır ve şeklini korur.

YIKAMA TOPLARI SÜTYENLERİN FERMUARLARINA VEYA DANTELİNE ZARAR VERİR Mİ?

Hayır, sütyenlerin fermuarlarına veya danteline zarar vermez.

SÜTYEN YIKAMA TOPU DİĞER ÇAMAŞIR MAKİNELERİ İÇİN UYGUN MUDUR?

Evet, sütyen yıkama topu diğer çamaşır makineleri için uygundur.

SÜTYEN YIKAMA TOPLARIYLA HANGİ DİĞER ÇAMAŞIRLAR YIKANABİLİR?

Sadece sütyen yıkanabilir.

HANGİ TÜR SÜTYENLER SÜTYEN YIKAMA TOPLARIYLA YIKANABİLİR?

Tüm sütyenler sütyen yıkama toplarıyla yıkanabilir.

SÜTYEN YIKAMA TOPLARI İLE SÜTYENLERİN DAYANIKLILIĞI ARTIRILABİLİR Mİ?

Evet, sütyen yıkama topları ile sütyenlerin dayanıklılığı artırılabilir.

HANGİ SIKLIKLA SÜTYEN YIKAMA TOPLARI KULLANILMALIDIR?

Sütyen kullanma süresine bağlı olarak 2 ya da 3 kullanımdan sonra sütyen yıkama topları kullanılmalıdır.

SÜTYEN YIKAMA TOPLARI YIKAMA İŞLEMİNİ NASIL ETKİLER?

Sütyen yapısının bozulmamasını sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR