Kız Çocuk Alıştırma Sütyeni

Kız çocuk alıştırma sütyeni, ergenlik döneminin başlamasıyla ortaya çıkan fizyolojik değişikliklere uyum sağlamanızı kolaylaştırır. Göğüslerin gelişim süreci uygun olarak tasarlanır. Cilde uyumlu kumaş yapılarına sahip olan ürünler, konforlu bir deneyim yaşatır. Bu alistirmalik sutyenler içerisinde; siyah, beyaz, gri ve pembe gibi düz renkler ile birlikte kalp desenli tasarımlar da bulunur. Aradığınız ürünlere Kompedan güvencesi ile ulaşabilirsiniz.     

Kız Çocuk Alıştırma Sütyeni Modelleri

Kız çocuk alistirma sutyeni, göğüslerde meydana gelen ilk değişimler ile birlikte giyilir. Göğüslere hafif destek sağlamak ve genç kızların rahat hissetmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Sıkı ve kaba olmayan modeller, yumuşak malzemeler ile üretilmiştir. Aktif yaşam tarzına uyum sağlayarak göğüslerin gelişimini destekler. 12 ile 15 yaş aralığına uygun olarak üretilen sütyen modelleri, yumuşak ve nefes alan yapıları ile dayanıklılık gösterir. Önden ve arkadan kopçalı tasarımlar ile kolay bir kullanım sağlar.

Kız Çocuk Pamuklu Alıştırma Sütyeni Modelleri

Kız cocuk sutyeni, %100 pamuklu kumaşlar ile tasarlanarak cilde iyi davranır. Gün boyu rahat etmelerini sağlayarak hareket özgürlüğü sunar. Emici ve nefes alan özellikler, uzun yıllar rahat bir şekilde kullanmanızı sağlar. Spor yaparken ya da arkadaşlarıyla buluşurken kıyafetlerin tamamlayıcısı olur. Dikişlerinin rahatsız etmemesi, çocukların keyifli bir şekilde kullanmasını sağlar.

En Çok Tercih Edilen Alıştırma Sütyeni Modelleri

Kız çocuk alıştırma sütyeni nedir, sorusuna yanıt olarak kumaş türü, formu, yardımcı malzemesi ve desenine göre çeşitleri verilebilir. Hem büyük hem küçük bedenlere uygun olan balkonet, desteksiz ve balensiz tasarımlar sıklıkla tercih edilir. Kumaş yapısı, askıları ve formu ile güvenli bir kullanım sağlar.   

En Konforlu Kız Çocuk Alıştırma Sütyen Modelleri

Vücutla uyumlu kumaşlar ile tasarlanan kız çocuk alıştırma sütyeni çeşitleri, renk ve tasarımları ile ön plana çıkar. Kızların alışma sürecini rahat bir şekilde geçmelerini sağlar. Yumuşak, esnek ve pürüzsüz yapıları ile konfor sunar. Kupların üzerini kaplayan dokusuz kumaş, sütyenin giysi altından belli olmasını engeller. Hem görünüm hem de rahatlık açısından beklentilerini karşılar. 

Nefes Alan Kumaşlı Kız Çocuk Alıştırma Sütyen Modelleri

İlk sütyen olarak da adlandırılan bu ürün grubu, cilde uyumlu kumaşlardan üretilir. Nefes alan yapıları, terleme ve kokma gibi sorunların önüne geçer. Kız çocuklarının hassas cildine özenli bir biçimde davranarak kızarıklık ve kaşıntı gibi durumları ortadan kaldırır. Kullanım amacına ve yaş grubuna uygun olarak dizayn edilip uzun ömürlü bir kullanımı da beraberinde getirir.

Organik ve Cilde Dost Kız Çocuk Alıştırma Sütyen Modelleri

Pamuklu kumaşlar ile üretilerek kız çocuklarının sütyen giymeye alışma sürecini kolaylaştırır. İçerisinde rahat hareket etmelerini sağlayarak güvenli bir deneyim yaşatır. 11 ile 13 14 yaş sütyen modelleri arasından uygun ve cilde dost bir seçim yapabilirsiniz. Organik malzemeler ile tasarlanıp sorunsuz bir kullanım sağlar. Çocuk alıştırma sütyeni çeşitleri, teknik detayları sayesinde profesyonel bir deneyim sunar.

Kız Çocuk Düz Renk Alıştırma Sütyeni Modelleri

Genç kız sütyen tasarımları siyah ve beyaz gibi standart renklerden üretildiği gibi açık ve koyu pembe ile gri tonlarında da dizayn edilir. Çocukların favori renklerinde bulunan ürünler, kıyafetlere göre seçilebilir. Genellikle 9, 10 ve 11 yaş sütyen modelleri büstiyer formunda olup geçiş sürecini rahatlatır. Çocuk alıştırma sütyeni modelleri düz ve desenli görünümleri ile estetik bir hava oluşturur.  

Kız Çocuk Alıştırma Sütyeni Kumaş ve Malzeme Bilgisi

%100 pamuklu kumaşlardan üretilen kız çocuk sütyeni ile rahat bir ilk deneyim yaşarlar. Bazı ürünler %90 pamuk %10 elastan kumaştan üretilirken bazıları da 595 pamuk %5 elastan malzemeler ile tasarlanır. Kopça ve askı bölümünde bulunan yardımcı malzemelerin kaşıntı ve kızarıklık yapmaması önemlidir. Plastikten üretilerek dayanıklılığı artırılır. 11, 12, 13, 14 ve 15 yaş sütyen modelleri arasından çocuklarınıza uygun tercihler yapabilirsiniz. 

  

Alıştırma Sütyeni Bakımı: Uzun Ömürlü Kullanım İçin Tavsiyeler

Çocuk sütyen çeşitlerini saklama ve temizlik talimatları ile uzun süreli kullanabilirsiniz. Dolapta katlamadan saklayarak kuplarının bozulmasını engelleyebilirsiniz. Çamaşır makinesinde uygun programda yastık kılıfı ya da sütyen kaplarının içerisinde yıkamanız gerekir. Çıkarılabilir askılar elde temizlenerek kirlerinden arındırılır. 

Kız Çocuklar İçin Alıştırma Sütyeni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kız çocuk sütyen çeşitleri arasından seçim yaparken sade tasarımların göz önünde bulundurulması gerekir. Doğru bedeni tercih etmek, ürünün rahat oturmasını ve destek vermesini sağlar. Alt bandın göğüslerin altına tam olarak yerleşmesi gerekir. Kumaş yapısının nefes alan ve esnek türde olması, çocukların rahatlığını artırır.

Kız Çocuk Alıştırma Sütyeni Beden Önerileri

Yaklaşık 11-12 yaşında giymeye başlayan kız çocukları, uygun beden aralığını seçerek konforlu bir giyim süreci yaşar. Balenli ürünlerin bedeni 65 ile 75 aralığındayken bustiyer formundaki sütyenler 9-10 yaş ile başlar. 13 yaş sütyen modelleri balkonet, bustiyer veya balensiz tasarımlardan meydana gelir. 15 yaş sütyen bedenleri çocukların gelişimine göre değişiklik gösterir.  

KIZ ÇOCUK ALIŞTIRMA SÜTYENİ FİYATLARI

Cocuk sutyen çeşitleri, tasarım ve beden olarak geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Ürün fiyatları teknik detaylara ve modele göre farklılık gösterir. Sütyenin desenli veya aksesuarlı olması, fiyatları üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Kompedan'ın alıştırma sütyeni tasarımları güvenli ve konforlu bir alternatiftir. Siz de kızınıza uygun bir seçenek belirleyerek güvenle satın alabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

KIZ ÇOCUK ALIŞTIRMA SÜTYENİ NEDİR VE NEDEN ÖNEMLİDİR?

 

Göğüslere hafif destek sağlamak ve genç kızların rahat hissetmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. İlk sütyenler olarak da bilinen alıştırma sütyenleri, genç kızlara göğüslerinin doğal gelişimini destekler ve onlara vücutlarına alışmaları için zaman verir.

 

HANGİ YAŞLARDAKİ KIZ ÇOCUKLARI İÇİN ALIŞTIRMA SÜTYENİ UYGUN BİR SEÇENEKTİR?

 

12 yaşından itibaren, göğüsler büyür ve kızınızın sutyen takmaya başlaması gerekebilir.

 

ALIŞTIRMA SÜTYENLERİ HANGİ MALZEMELERDEN ÜRETİLİR?

 

Pamuk ve pamuk karışımı malzemelerden üretilir.

 

KIZ ÇOCUK ALIŞTIRMA SÜTYENİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

 

Pamuklu veya pamuk karışımlı sütyenler tercih edilebilir, çünkü bu malzemeler cildinize rahatlık ve nefes alabilirlik sağlar. Alıştırma sütyeni rahat olmalı ve giyildiğinde sizi rahatsız etmemelidir. Sütyenin askıları omuzlarda kesilmemeli veya kazıntı yapmamalıdır.

 

ALIŞTIRMA SÜTYENLERİ NASIL YIKANIR VE BAKIMI NASIL YAPILIR?

 

Makinede hassas program elde yıkama ise ılık suda olmalıdır.

 

HANGİ TÜR RENKLER VE DESENLER KIZ ÇOCUK ALIŞTIRMA SÜTYENLERİ İÇİN TERCİH EDİLİR?

 

Siyah, beyaz, ekru, ten, gri, pudra ve küçük desenli alıştırma sütyenleri daha çok tercih edilir.

 

HANGİ YAŞTA KIZ ÇOCUĞUNA ALIŞTIRMA SÜTYENİ ALMAK UYGUN BİR TERCİH OLABİLİR?

 

12 yaşından itibaren, göğüsler büyür ve kızınızın sutyen takmaya başlaması gerekebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR